Волонтерство у Code Club


Що робить волонтер

Волонтерство у Code Club означає, що раз на тиждень ви будете проводити годинне заняття з кодування у місцевій школі, бібліотеці або будинку дитячої творчості. Як голова місцевого клубу Code Club, ви маєте право використовувати для роботи зі школярами надані нами проекти і навчальні програми. На перших двох рівнях (terms) ми навчаємо дітей основ програмування на базі мови Scratch На третьому рівні ми вивчаємо HTML та CSS, а на четвертому займаємося Python.

Більше інформації щодо навчальних програм наведено нижче.

Code Club створювався як веселий та креативний клуб. Вміння кодувати – це приємний плюс до веселого перебування дитини в Code Club. Ви повинні стати прикладом для дітей, показавши їм свій ентузіазм і захоплення програмуванням.

Вибір місця
Ви можете скористатися нашими пропозиціями і працювати в школах, які вже мають домовленості з Code Club. Крім того, ви можете започаткувати Code Club у будь-якому місці, де дотримані правила безпеки дітей, де є комп’ютери. Усі ці умови є в школах, тому ми вважаємо школи найкращим місцем для проведення таких занять. Також можливі варіанти: бібліотеки, будинки дитячої творчості, музеї, офiси IТ-компанiй.

Img_5085
Img_5066
Img_5081

Що потрібно знати волонтеру

Зверніть увагу: щоб бути волонтером Code Club, ви повинні вміти програмувати. На першому рівні (term 1) ми пропонуємо дітям навчитися програмувати на Scratch, але далі рухаємося до більш складних мов – таких, як Python.

Волонтерство в Code Club може стати найкращою справою, яку ви зробите за найближчий рік. Але є кілька речей, які ви повинні знати, перш ніж погодитеся стати волонтером.

Кожне зайняття Code Club відбувається раз на тиждень і триває 1 годину.

Для викладання в українських школах волонтерам потрібно отримати медичну довідку про стан здоров’я. Також бажано мати диплом, що дозволяє вам займатись викладацькою діяльність.

Навчальні посібники українською мовою ви незабаром зможете завантажити з нашого сайту. Бажано, щоб кожен член клубу мав власний посібник, або, принаймні, на двох дітей був один комплект матеріалів.

Ми не дозволяємо волонтерам і школам брати плату за навчання кодуванню у Code Club. Code Club є безкоштовним для всіх. Це обов’язкове правило.

Зареєструватися


Опис рівнів та приклади уроків

Наразі ми готуємо пакет робочих матеріалів українською, тому поки пропонуємо вам ознайомитися з англійською версією.

Рівень перший: Scratch

На цьому рівні ми запрошуємо вас у подорож інтерфейсом Scratch. На вас чекає три ступені складності. У рамках проекту ви створите ігри та анімацію. Впоравшись із базовими вправами цього рівня, ви зможете перейти до більш складних завдань наступних рівнів.

Sample1
Рівень другий: Hard Scratch

На цьому рівні ви зможете поглибити здобуті раніше знання зі Scratch. Ми навмисне зробили навчальні плани другого рівня дуже гнучкими, щоб ви змогли пристосувати їх під ваші потреби, аби закріпити і покращити набуті вміння. Завдання на цьому етапі потребують креативного підходу до вирішення проблем.

Sample2
Рівень третій: HTML & CSS

На цьому рівні діти у вашому клубі ознайомляться з веб-блоками і навчаться конструювати власний веб-сайт.

Sample3
Рівень четвертий: Python для початківців

Ви ознайомите своїх учнів зі справжнім програмуванням. На цьому рівні діти отримають базові уявлення про серйозну мову програмування Python у цікавій формі.

Sample4
Volunteer

Поради вчителю-волонтеру

Більшість дітей у вашому клубі ніколи раніше не вчилися програмувати, а, можливо, навіть ніколи не працювали з комп’ютером. Тому, перш ніж розпочати навчання, вам, можливо, доведеться пояснити їм ази елементарної комп’ютерної грамотності та загальну концепцію курсу.

Може статися, що комп’ютерні класи у школах обладнані не так, як ви сподіваєтеся. Тим не менш, вам доведеться працювати в них і встановлювати Scratch на шкільних комп’ютерах. Більше інформації про це ви знайдете у наших матеріалах.

Швидше за все, діти будуть працювати у різному темпі, і це чудово. Не панікуйте і не підганяйте їх, намагайтеся допомогти кожному у тому темпі, в якому йому зручно.

Зробіть заняття цікавим, веселим і творчим. Пам’ятайте: головне – спілкування і нові знання, а результати – не найважливіша, хоча й вагома складова навчального процесу в Code Club.

Поради волонтерам

Завантажити Scratch уже зараз

Сторiнка Scratch